A designgondolkodás (design thinking) folyamatában a kollaboráció kulcsfontosságú

kollaboratív tanulás

kollaboratív tanulás

A folyamatban részt vevők számára a hatékony kollaboráció olyan környezet kíván, mely segíti a közös munkát, lehetőséget ad a vizuális kifejezésre, a priorizálásra, az ötletek alakítására, a hatékony brainstormingra. A folyamat alapja a tudásmegosztás, ezért fontos, hogy minden szereplő elfogadja, hogy mások másképp látják ugyanazt a dolgot és megértsék: valójában közös célért dolgoznak. Persze a designgondolkodás folyamata nem minden esetben valósul meg önmagától: szükség van egy megfelelő facilitátorra is, aki segíti a folyamat — lehetőleg különböző háttérrel rendelkező — résztvevőit abban, hogy együtt gondolkozzanak, ötleteljenek és körbejárják a “rejtélyt”, melynek alakításáért a folyamat ezt követő részeiben dolgozni fognak. Emellett szükség van a kollaboráció segítő eszközök beszerzésére is, ilyen lehet például az interaktív tábla, vagy az óriás érintőképernyő, melyet megrendelhet a legamaster.shop webáruház kínálatából! Haladjon a korral, segítse munkatársait a modern eszközök használatával!

Leave a Reply