A fehér liszt hatásai egészségünkre

Gluténmentes lisztManapság igen elterjedt az egészség tudatos életmód. Nagyon sokan térnek át például a napraforgó étolajról egyéb olajok fogyasztására. De a fehér cukor helyettesítésére is nagyon sokan használnak már egyéb természetesebb cukorfajtákat, hogy ezzel is megóvják egészségüket. A legnagyobb számban azonban talán a fehér liszt fogyasztásától tekintettek el az elmúlt időszakokban. Valószínűleg jól is tették…. de hogy miért is? A fehért liszt nagyon sok kellemetlen betegség okozója, melyek megelőzhetőek azzal, ha teljesen kihagyjuk azt étrendünkből. A magas vérnyomás, agyi katasztrófák és szívroham mindegyikének okozója lehet a fehér liszt, de ha nem is közvetlenül a fehér liszt fogyasztása okozza, mindenképpen nagy szerepe lehet a kialakulásukban. Manapság szerencsére már nagyon sok olyan liszt létezik, mely tökéletesen helyettesíti a fehért lisztet, de mégsem olyan egészségtelen. A teljes kiőrlésű lisztek nagy választékát találhatja meg a natúr biobolt weboldalán. Itt is böngészhetsz: http://www.naturbiobolt.hu/

Leave a Reply