A kényelmes irodaszék a legfontosabb bútora az irodának

Arman forgószék

Arman forgószék

Kényelmi és egészségi szempont az elsődleges követelmény egy irodaszékkel szemben. Az irodaszék akkor felel meg az ergonómiai, egészségi követelményeknek, ha a széken ülő személy talpa úgy van a talajon, hogy a combja és a lábszára derékszöget alkot. A szék támlája a lapocka és a derék közötti részt támasztja alá, a szék ülőfelülete nem túlságosan puha és nem is merev, az ülőlapja elől le van gömbölyítve, és a kárpitja nem műanyag, hanem textil. Azért fontos a megfelelő ülőhely, mert sem az egészség, sem a munkateljesítmény szempontjából nem mindegy, hogy milyen körülmények között végezzük munkánkat. Kényelmetlen helyzetben hamarabb elfáradunk, ezáltal veszítünk az aktivitásunkból. Egészségi szempontból nem mindegy, hogy órákon át milyen helyzetben van a lábunk. A szék és az íróasztal magasság miatt hogyan látjuk azokat az írásokat, amelyekkel foglalkoznunk kell. Ennek megfelelően válassza ki a megfelelő irodabútorokat a butornap.hu webáruház kínálatából!

Leave a Reply