A legismertebb a java programozás.

java programozás

java programozás

A java napjaink egyik legelterjedtebb programozási nyelve, éppen ezért a java programozás már régóta az egyik legfelkapottabb téma. Könnyű használhatóságának és sokféleségének köszönheti leginkább a sikerét. A Java alap platformja a Java Standard Edition (Java SE), mely tartalmazza a nyelvet valamint a fordító és a futtató környezetet. Az alap platformnak két fajta kiegészítése létezik specifikusabb környezetekre, szerver oldali programok megvalósítására a Java Enterprise Edition (Java EE), valamint kisebb erőforrású platformokra a Java Micro Edition (Java ME). A Java egy objektum orientált programozási nyelv. Úgy tekint a világra, mint különböző objektumok halmaza és azok egymással történő interakciója. Minden, amit ma a világból ismerünk leírható úgy, mint egy objektum. Minden objektumnak lehet tulajdonsága és lehet valamilyen művelete, amit képes elvégezni. Ha Ön is szeretné megtanulni a java programozást, keresse fel a studicore.hu weboldalt, ahol további információkat és tesztet talál.

Leave a Reply