Argán olajas szépség ápolás!

hajsampon argánolajjal

hajsampon argánolajjal

Az argán olaj Észak-Afrikából származik, vadon található fák terméseként. Nem lehet telepíteni ezeket a fákat, melyek között akár 200 évesek is lehetnek. Az argán olajat a mai napig a berber nők fáradtságos kézi munkával állítják elő. 1 kg olaj elkészítéséhez akár 100 kg argán dióra is szükség lehet. Az illata jellegztes, erősen aromás (szerintem rendkívül büdös), de szerencsére gyorsan elillan. Rendkívül magas, 80%-os a zsírsav tartalma, ezért kiváló hidratáló. Segít a bőr rugalmasságának visszanyerésében, ennek köszönhetően hozzájárulhat a ráncok mélységének csökkenéséhez, a bőrtónus javításához. A bőr rugalmasságának javítása révén pedig csökkentheti a striák kialakulásának valószínűségét is. A minél jobb eredmény érdekében este javasolt felvinni az arcra, szemkörnyékre, s netán a nyakra is. Az olaj felvitele után pedig egy ránctalanító hialuronsavas arckrémmel kiegészítve rögtön vizet is juttatsz a bőr mélyebb rétegéibe (nem mellesleg az arckrém jó eséllyel elfedi az argánolaj szagát. Várj, pár percet mielőtt az ágyba bújsz, hogy az olaj ne a párnádon landoljon, és élvezd reggel a hidratáltabb, üdébb bőr látványát. Keresd fel te is a myvivaco.com webáruházat és válogass kedvedre a kiváló szépség ápolási termékeink közül!

Leave a Reply