Automata kapuhoz távirányító

automata kapuHazánkban egyre elterjedtebb az úgynevezett úszókapu, ez egyfajta automata kapu, kapu motorral. Nem, a kapu nem a vízen úszik, nem ezért hívják így. Esztétikus, könnyen nyitható. Nincsen talajhoz rögzített sín, mert a kapu aljára van telepítve egy C kiképzésű profil, amely a görgősorokon (kapugörgő) a levegőben „úsztatja” a kaput. A C kiképzésű profil az úszókapu sín. Az úszókapuhoz is van motor. Van, ami egy szimpla kapuhoz jó, van erősebb, ami például társasház kapukhoz is megfelel. Sokszor hangsúlyozzák, hogy nagyon kell figyelni tervezéskor, mert semmi sem mindegy. Megtudtam azt is, hogy az automata kapuknál nem kell kétségbe esni, ha áramszünet van, mert van olyan módja, ahol kézzel is ki lehet nyitni. Sokan félhetnek attól, hogy a kapu egyszer csak elkezd becsukódni, amikor ők még félig bent vannak. Ettől sem kell félni, hiszen az infrasorompó érzékeli a tárgyat vagy embert, és ha el is kezdene becsukódni, rögtön elkezd újranyitni. Ha megfigyeltétek a kapuknál sokszor van ez lámpa, ami villog nyitáskor és záráskor. Az direkt villog, hogy figyelmeztessen.

Leave a Reply