Az első teendők közlekedési baleset esetén

kártérítési ügyvéd

kártérítési ügyvéd

A későbbi kártérítési igény miatt végtelenül fontos, hogy a közlekedési baleset minden körülménye minél pontosabban lejegyzésre kerüljön. Nagyon fontos az is, hogy ha Ön kártérítésre jogosult (magyarul: vétlen szereplője az eseményeknek), akkor mindent tegyen meg a későbbi kártérítési igény minél szilárdabb alátámasztására. Ha cserbenhagyásos balesetről van szó, azonnal értesíteni kell a rendőrséget. Ha lélekjelenléte lehetővé teszi, próbálja megjegyezni az okozó rendszámát, az autó típusát. Minél gyorsabban ad pontos leírást a rendőröknek, annál valószínűbb, hogy később elkapják a tettest, Ön pedig kártérítéshez jut. Ha nem cserbenhagyásos baleset történik, és nincs személyi sérülés, ki kell tölteni a kék-sárga lapot, illetve vitás helyzetben meg kell várni a rendőrség kiérkezését. Ha személyi sérülés is történt, mindenképpen ki kell hívni a rendőrséget és a mentőket is. Ha lehetséges, máris előre kell gondolkodni a kártérítéssel kapcsolatos intéznivalók fényében. A személyi sérüléses közlekedési balesetek esetén a kártérítési igény benyújtásához keresse a baleseti-karterites.com weboldalt!

Leave a Reply