Egészséges gyermekcipők benti cipőknek is

Képernyőfotó 2014-09-16 - 20.39.42

gyermekcipő

Édesanyaként bizony gyakran szembesülök azzal, hogy szülőtársaim számos helyen és számos módon próbálják kínálni gyermekeik kinőtt cipőjét, hogy azok árát megpótolva újabbat vásárolhassanak nekik ezeken az oldalakon vagy valamelyik gyermekcipőkkel foglalkozó helyen. Legutóbb a helyi bababörzén és bolhapiacon döbbentem rá arra, hogy milyen sokan szeretnének olcsón gyermekcipőhöz jutni, az eladók pedig segítenek ebben, hiszen minden gyermekcipő \”alig használt, jó állapotú\” cipőkként jelenik meg a piacon. Ez ha belegondolunk azonban nem igaz. Vegyük csak saját magunkat és újonnan (boltban)vásárolt cipőnket melybe futni járunk vagy munkahelyünkre megyünk. Néhány hét kell csupán annak is, hogy átvegye lábunk formáját, alkalmazkodjon járási szokásainkhoz. Nincs ez másképpen a gyermekcipők esetében sem. Mindenképpen érdemes tehát a mindennapokban használt, sokat viselt gyermekcipőre kicsit többet költeni és egy tényleg egészséges gyermekcipőt választani a napi gyakorisággal viselt gyermekcipőnek és az óvodai vagy iskolai váltócipőnek is.