Jeges lett a klímám a fűtés klímával funkciónál!

klímaberendezés

klímaberendezés

Mi a teendő? Abban az esetben, ha télen használjuk a fűtés klímával funkciót, akkor előfordulhat, hogy kissé jeges kültéri egységet találunk odakint. Nem kell megijedni ettől! A kinti hidegek és a páratartalom együtteseként könnyedén ráfagyhat a levegő páratartalma a kültéri egységre. Érdemes tudni, hogy ennek eltávolítása céljából szükség esetén a klímaberendezés úgynevezett leolvasztást végezhet. Ezt követően viszont ugyanúgy folytatja fűtési feladatát. Viszont fontos odafigyelnünk a jelenségre: mindig igyekezzünk a leolvadt víz elvezetését megoldani, hogy problémamentesen, és gazdaságosan kitelelhessünk. Továbbá célszerű, hogy évente két alkalommal, tavasszal és ősszel a klímatisztítás, mert ezzel is meghosszabbíthatjuk az élettartalmát és hatékonyabbá tehetjük a klíma berendezésünket! A klíma szereléshez és karbantartáshoz válassza a hidegklima.hu weboldalt, ahol olvashat a fűtés klímával további előnyeiről, illetve egy űrlap kitöltésének a segítségével tanácsot is kérhet!

Leave a Reply