Kártérítési eljárás munkabaleset után

kártérítési igény

kártérítési igény

A kártérítés enyhítést is hozhat. Egy kártérítés természetesen soha nem tudja visszaállítani az eredeti állapotokat, de jó esetben jelentős mértékben enyhítheti a kialakult helyzetet. A munkahelyi balesetek utáni kártérítés csökkentheti a családok terhét és megkönnyítheti a megváltozott jövőre való felkészülést. Ez azonban csak abban az esetben lehet így, ha a megítélt és kifizetett kártérítés valóban akkora összegű, amely igazi segítséget nyújthat a károsultaknak és a családjaiknak. Az esetek nagy részében azonban a munkaadók és a biztosítók nem túl bőkezűek és így marad a pereskedés. A bíróságon végigvinni egy ügyet azonban nagyon hosszadalmas és nagyon költséges dolog. Járhatóbb utat kell választani jogaink érvényesítéséhez. Erre a legjobb az, ha erre specializálódott jogászoktól kérünk segítséget. A legideálisabb megoldás a peren kívüli megegyezés, melyre jogosultság esetében minden esélyt meg is kaphatunk. Érintettség esetén vegyük számításba ezt a lehetőséget is.

Leave a Reply