Kényelmes megoldás a fűtés klímával!

Panasonic UEBasic

Panasonic UEBasic

Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a klímával történő fűtés megvalósítása, de még ma is sok a tévhit ezen a területen. Split klímaberendezést ma már szinte mindenki látott, ha nem is otthonában, de a munkahelyén jó eséllyel üzemel ilyen készülék. A berendezés két fő alkotóelemből áll, egy kültéri és egy beltéri egységből. A fűtés klímával működése során hőenergia szállítását végzi a két egység között. Nyáron – hűtési üzemben – felveszi a szoba hőenergiájának egy részét, majd ezt kiszállítja a kültéri egységhez, ahol pedig leadja a környezet felé. Ezt mi a szobában ülve hűtésként érzékeljük, a berendezés hidegebb levegőt fúj. A valóságban azért hűl le a levegő, mert a ventilátor a berendezés tetején folyamatosan beszívja a szoba levegőjét, amiből az egységen belül elvonásra kerül némi hőenergia. Télen fűtés klímával esetén annyi történik, hogy ez a folyamat megfordul, és ezúttal a külső térből vonjuk el a hőenergiát, amit a szobába szállítva adunk le. Így a külső teret gyakorlatilag hűtjük, a belső teret pedig melegítjük. További információk a hidegklima.hu weboldalon!

Leave a Reply