Mi az, hogy zsírégetés?

Thermo zsírégető kapszula

Thermo zsírégető kapszula

Nagyon egyszerűen: a zsírégetés valójában nem jelent mást, mint a zsírsavak energiaként való felhasználását (ezt tudományosan lipolízisnek hívják). Az elsődleges, legkönnyebben mozgósítható tápanyagok a szénhidrátok. Nehezen mozgósítható, de nagy energiát jelentő üzemanyag a zsír. Zsírraktáraink átlagosan 50-100 ezer kalória energiát tárolnak, szénhidrátraktáraink (glikogén formájában) pedig kb. 2000 kalóriát. Zsírszövet azonban nemcsak zsiradékban bő táplálkozás esetén halmozódhat fel, hanem a fölösleges, fel nem használt szénhidrát is elraktározódhat a zsírsejtekben. Fehérjékből is képes a szervezet energiát előállítani, azonban mivel az izmainkon kívül nem tud a szervezet proteint tárolni, a saját fehérjéket (azaz izmainkat) kezdi el lebontani és energiaként felhasználni. Pár perces fizikai aktivitás során (pl. sprint) szinte csak szénhidrátból nyerünk energiát, azonban ahogy növeljük az időt, illetve az intenzitást, a vérben található ún. szabad zsírsavak is felhasználásra kerülnek – illetve a zsírpárnákból is felszabadul valamennyi lipid, tehát megkezdődik a valódi “zsírégetés”. Ezt segíthetjük még zsírégető tabletta, vagy zsírégető kapszula fogyasztásával, melyek közül választhatsz a fittproteinpink.hu webáruház kínálatából!

Leave a Reply