Öntözőrendszer karbantartás szakemberrel

ontozestechnika3 (1)Biztos vagyok abban, hogy aki automata öntözőrendszerrel rendelkezik, az tisztában van azzal, hogy milyen fontos és elmulaszthatatlan az automata öntözőrendszer karbantartása. Fontos elvégezni a téli felkészítést is, hiszen a nem megfelelően végzett, vagy teljesen kihagyott tél eleji karbantartás kellemetlen következményekkel járhat tavasszal, amikor újra üzembe szeretnénk helyezni a kényelmes locsolást biztosító berendezést. A legtöbb automata öntözőrendszer nincs fagyhatár alá telepítve, így minden ősszel el kell távolítani belőle a vizet, hogy a fagyos téli hónapokban a megfagyott víz ne tegye tönkre az egész csőhálózatot vagy a szórófejeket. A víz teljes eltávolításának hiányában bizony akár százezer forintos kár is keletkezhet a profin kiépített öntözőrendszerben, melyből majdnem kiépíttethetnénk egy újabb öntözőrendszert kertünkben. Ha nem vagyunk képzett kertészek és profi öntözőberendezés szerelők, akkor érdemes szakembert felkérni, hiszen ők garanciát is vállalnak az általuk végzett munkára.

Leave a Reply