Tanácsok az ágycseréhez

franciaágy

franciaágy

A jó alvás egyik titka a megfelelő fekhely, vagyis nem mindegy, hogy milyen ágyon pihen a testünk éjszakánként. Életünknek nagyjából egyharmadát az ágyban töltjük, ezért érdemes időt és pénzt is szánni arra, hogy a megfelelő körülmények között alhassunk. A pihentető alvás egyik feltétele pedig a kényelmes ágy. Oké, de mégis mikor érdemes lecserélni megszokott fekhelyünket? Talán nem mindenki tudja, de az ágyunkon a matracot legalább fél évente meg kell fordítani, persze, ha van erre lehetőség! Ez azért szükséges, hogy mindkét oldalát megfelelően érje a terhelés. Persze ezzel sem lehet a végtelenségig meghosszabbítani az élettartamukat, általában 7-10 év után kezdenek teljesen elhasználódni. Nagyon fontosak a higiéniai szempontok. Gondold csak át, mennyi verejték kerülhet a matracba mondjuk 8 év használat után. Az allergia és asztma tüneteit kiváltó atkaürülék is nagymértékben halmozódhat fel, hiszen az atkák ennyi idő alatt milliószámra telepedhetnek meg benne! Válassz a kapbutor.hu webáruház ágyak kategóriájában!

Leave a Reply