Válasszunk okosan, ha diákmunkát keresünk!

raktári munka

raktári munka

Ha tehetjük, már a tavasz végén, nyár elején igyekezzünk olyan nyári munkát választani, ami kapcsolódik a tanulmányainkhoz, vagy olyat, amelynek segítségével olyan készségeket sajátíthatunk el, amiket később kamatoztatni tudunk. Hiszen pályakezdőként az is fontos lesz, hogy mit írhatunk be az első hivatalos önéletrajzunkba. Fontos, hogy megfelelően készüljünk fel az interjúra! Nem ugyanaz az elvárás egy multinacionális cégnél, ahová gyakornoki pozícióra jelentkezünk, mint a helyi kiskereskedésben, ahol az árufeltöltői munkát pályázzuk meg. Igazítsuk az adott szituációhoz a bemutatkozásunkat és készüljünk fel rá, hogy az első benyomás a lehető legjobb legyen. Azokat a tulajdonságokat kell kihangsúlyoznunk, amik jól jönnek majd a diákmunka elvégzésénél. Például, ha alkatilag nem vagyunk kigyúrtak, akkor inkább az irodai diákmunka, vagy a könnyű fizikai diákmunka mellett döntsünk. Lehet, hogy a fizetés kevesebb, viszont ha testalkatilag nem bírjuk a terhelést, akkor nagyon hamar ki fogunk fáradni!

Leave a Reply