A klímaszerelés drágító tényezői

klíma telepítés

klíma telepítés

Egyetlen klímának a felszerelése sem mondható teljesen standard munkának! Az idők során viszont kialakultak általánosságok, melyeket egy előzetes felmérés alkalmával a szakemberek elmondanak. Természetesen vannak ezektől eltérő esetek is, amikor a klímaszerelés drágább lehet a szokásosnál. A multi klímák (több beltéri, egy kültéri) esetében a beszerelés lényegében ugyanúgy történik, mint a mono spliteknél. Jelentős különbség azonban az, hogy itt minden beltéri egységet ugyanahhoz a kültérihez kell odacsövezni, ami megdrágítja a szerelést. Multi klímáknál a kültéri egység optimális elhelyezése komoly fejtörést szokott okozni. Előfordulhat, hogy a ház másik végébe, több falat áttörve kell csövet vezetni egy beltéri egységhez. Olyan eset is lehet, hogy az adott szoba klimatizálást egy mono splittel jóval olcsóbban meg lehetne oldani. Ezt a hidegklima.hu szakemberei az előzetes felmérés során pontosan elmondják, egyeztetnek, így nem érheti meglepetés a megrendelőt!

Leave a Reply