A kutya és az alapvető engedelmesség!

Ozzy

Ozzy

Sokat panaszkodnak arra, hogy nem fogad szót nekik a kutyájuk, de elég gyakori, hogy az áll probléma hátterében, hogy úgy igazán nem is próbálta a gazdi tanítani a kutyát. Ahhoz, hogy egy kiskutya megtanuljon alap parancsszavakat, nagyon-nagyon sok gyakorlásra van szükség, természetesen játékos formában. Alapvetően egy kutya örül, ha azt látja, hogy örömet szerez a gazdájának, tehát törekedni fog rá, hogy megtanulja, amit megpróbálunk neki tanítani. Ettől függetlenül lehet, hogy nem fog elsőre menni, de az is lehet, hogy tizedszerre sem. Ehhez bizony kell türelem és kitartás, mert időbe telhet, míg a kutyus begyakorolja, hogy az egyes parancsszavakra hogyan reagáljon. A megszerzett tudást aztán frissen is kell tartani, ezért érdemes néha csak úgy, ok nélkül is gyakorolni a kutyussal, hogy ne felejtse el, amit megtanítottunk neki. Egy kiskutya, akivel sokat foglalkoznak, jellemzően egy-két hónap után az alap parancsokat – mint az ül, fekszik, marad, gyere ide, hozd vissza stb. – tudja teljesíteni. Az orokbefogadlak.hu weboldalról kiválasztott ingyen elvihető kutyák engedelmesek lesznek, ha Ön erre tanítja őket!

Leave a Reply