A szívótömlő is csökkentheti a nyomást!

szívótömlő

szívótömlő

Amennyiben nő a szállítási teljesítmény, úgy csökkent a nyomás. Amennyiben csökken a szállítási teljesítmény, úgy nő a nyomás. Emiatt a centrifugál szivattyú jelleggörbéje egy negatív meredekségű görbe, ahol az ’Y’ tengelyen emelőmagasság szerepel méterben kifejezve (nyomás), míg az ’X’ tengelyen a szállítási teljesítmény m3/h-ban vagy l/h-ban kifejezve. A centrifugál szivattyúk többsége ráfolyásos elven működik, azaz fontos, hogy a szívócsonk mindig a közegben álljon, legyen előtte egy pozitív előnyomás. Ezt úgy biztosítjuk, hogy a tartályból ráfolyik a szívócsonkra a közeg. Mire azonban a közeg eljut a végponthoz, a nyomás különböző okok miatt esik. Nyomásesést okoz a folyadéknak a cső falával történő súrlódása, az ívek, kanyarok a csőrendszerben, a különböző szerelvények, amelyeket a csőrendszerbe építünk be (pl. pillangószelep). Ezek miatt fontos, hogy bizonyos nyomáseséssel, nyomásveszteséggel számoljunk, mire a közeg eljut a végponthoz. Ennek megfelelő legyen a szívótömlő kiválasztása is, melyhez segítséget kérhet az izoflex.hu webáruházban!

Leave a Reply