Az építőipari szoftver egyik jelentősége

projekt menedzsment

projekt menedzsment

Egy épület tervezése során több hibalehetőség adódhat. Ezeket sokszor csak az építkezés során vesznek észre a kivitelezők. Sok esetben ilyenkor az egész tervet át kell alakítani. Ez nagy munkát, időkiesést és költségnövekedést jelenthet. Az építőipari szoftver által használt BIM egyik haszna, hogy már a tervezés során láthatóvá válnak az esetleges problémák, melyeket még a kivitelezés megkezdése előtt korrigálni lehet. Ezzel költségtakarékosságot megvalósítani. Még a kivitelezés előtt az építőipari szoftver és ezen belül a költségvetés és költségkontroll modul segítségével könnyű pontos költségvetést készíteni. Ezeket, ha szükséges a későbbiekben lehetőség van pontosítani. A tervezés és az építkezés befejezése után, az üzemeltetésnél is segítséget nyújt, mivel a karbantartást könnyíthetik meg a pontos adatok a szoftver modellezése által. Az epitoipariszoftver.hu oldalon lehetősége van a szoftver ingyenes kipróbálására is, mely idő elegendő a BIM különböző funkciói megismerésére is, melyhez segítséget is kaphat!

Leave a Reply