Hogyan segítsük a gyermek járását gyermekjárművek segítségével?

készségfejlesztő járássegítő

Abban az esetben, ha a gyermek megkésett mozgásfejlődésű (18 hónapos kora után sem jár önállóan), akkor sem ajánljuk a bébikompot. Helyette inkább teremtsünk járásra motiváló környezetet, olyat, ahol a baba sok helyen fel tud állni. Például székek, asztalok között csak egy-egy pillanatra kell elengednie a kapaszkodót, majd néhány lépés után újra megkapaszkodva biztonságban állhat, játszhat. Vásárolhatunk olyan járássegítő eszközt, melyet a gyermek maga előtt tud tolni. Ez akkor megfelelő, hogyha nem borul fel, mikor a kicsi belekapaszkodva feláll, és nem gurul túl gyorsan, mikor megteszi első lépéseit vele. Lényeges, hogy gyermekünket ne hagyjuk egyedül a járássegítők használata során, és soha ne erőltessük ennek alkalmazását! A modelldepo.hu webáruház gyermekjárművek kategóriájában található járássegítő kiváló eszköz az első lépések biztonságos megtételében! Amellett, hogy segíti a biztonságos járást a gyermekek számára, hangeffektekkel is rendelkezik, így a baba nagyobb kedvvel is játszik majd vele!