Miért kell szűrni a csapvizet?

ivóvíztisztító

ivóvíztisztító

Ami a világ nagy részén elérhetetlen vágy, az neked teljesen természetes: ha kinyitod a csapodat abból – napszaktól és évszaktól függetlenül – hűvös, azonnal fogyasztható ivóvíz folyik. De ha ivóvíz folyik a csapból, akkor miért érdemes megszűrni? Evidens lenne, hogy a Dunából, hiszen kifogyhatatlanul nagy hozamú folyó, gondolhatnánk, hogy elég csak megtisztítani a vizét, és máris van ivóvizünk. De nem. A csapvized alig 8-10%-a jön a Dunából és a felszíni vizekből (azaz egyéb folyókból, tavakból), miközben 35%-a talajvíz, 46%-a pedig parti szűrésű víz. Ez utóbbi nem más, mint a folyók mentén a korábban lerakódott kavics- és homokhordalékban raktározott víz. A maradék 10% pedig karsztvíz. Ilyen sokféle vizet nehéz egységesen megtisztítani, sőt nem is lehet tökéletesen tisztára varázsolni. Meg kell tehát határozni azt, valójában mit is nevezünk ivóvíznek. Ahhoz, hogy a fenti erősen szennyezett, és különböző helyről származó vizeket megtisztítsák, ihatóvá varázsolják, és eljusson a csapodig, komoly víztisztító munka és berendezések kellenek. Sajnos, nagyüzemileg nem minden szennyeződést tudnak kiszűrni, ezért ajánlott a víztisztító, melyek közül válasszál a viztisztitodiszkont.hu webáruház kínálatából!

Leave a Reply