A szabadalmaztatás fontos folyamat egy találmány életében

szabadalomA szabadalom hivatalos megfogalmazása szerint  ez nem más, mint a találmányra engedélyezett kizárásos jog,melynek köszönhetően a jogosult hasznosíthatja a találmányt, míg mások el vannak tiltva ettől. A szabadalmaztatás fontos folyamat egy találmány életében, hiszen anyagi és erkölcsi elismerést is szerez a feltalálónak és a jogutódoknak, miközben hasznos a társadalom számára is. A szabadalmaztatás során a bejelentő meghatározott díj befizetése és a műszaki ismertetés megtétele után kizárólagos hasznosítási jog birtokosa lesz és neve a feltalálók között örökre megmarad. A kizárólagos jog engedélyezése a társadalom számára azért előnyös, mert így az új technológiák és eljárások, a termékek alkotásának ösztönző hatása mellett a szabadalmi dokumentumgyűjteményben mindenki számára rendelkezésre áll, és az oltalmi idő lejárta után szabadon felhasználható lesz. Ennek a gyűjteménynek köszönhetően lehetünk biztosak abban, hogy a párhuzamos kutatás lehetősége minimálisra csökken, valamint a már ismert eljárásokat sem próbálja meg senki ismét feltalálni.

Leave a Reply