Ablaktisztítás ipari alpinistákkal, gyors, precíz munka

Képernyőfotó 2015-05-14 - 9.23.40Buenos Aires, Peking, New York és London felhőkarcolói mind ipari alpinista kezek által tisztul meg időről időre. A magas épületeknek ez az egyetlen lehetősége arra, hogy megszabadulhasson a szálló portól, a kipufogógázok okozta szennyeződéstől, a nagyvárosok szmogjától. Az épületeken lerakódó szennyeződés nem csak esztétikailag csúnya, de a felületeket is károsíthatja. A tériszonyt még hírből sem ismerő alpinistákat félelmetes, akár több száz méteres szédítő magasság, kisebb és nagyobb széllökések és rengeteg ablakfelület várja a metropoliszokban nap mint nap. Nálunk ugyan még nem terjedtek el a felhőkarcolók, ám magas irodaházak, extrém méretű szobrok, épületek és persze a hidak is igénylik a hazai ipari alpinisták segítő kezeiket. Az ablaktisztítás mellett a különböző szakipari feladatok is rájuk várnak, hiszen ilyen extrém magasságban valószínűleg  egy kőműves, festő, ács,vagy gépész sem dolgozna szívesen. A feladatok tehát mind rájuk hárulnak és ők Budapesten és a nagyobb városokban is vállalják az ég és föld közötti munkavégzést.

Leave a Reply