Természetes, vagy szintetikus vitamin?

természetes vitamin

természetes vitamin

Sokszor teszik fel ezt a kérdést! Nem mindegy! Néhány alapvető fontosságú dologról sosem hallunk a szintetikus vitaminok reklámhirdetéseiben. Pedig sok embert érdekelne bizonyára az a tény, hogy miközben egészségét óvni akarja, mennyire árthat szervezetének. Egy fontos tényező, hogy a szintetikus vitamin sosem képes teljes mértékben betölteni ugyanazt a szerepet, mint a természetes vitaminok. E mellett a szintetikus vitaminok csökkentik más tápanyagok hasznosulását a szervezetben, és a vesét is megterhelik. Aki valaha is tanult biokémiát, jól tudja, hogy a vitaminok működéséhez nem csupán a vitamin-molekulára van szükség, hanem mellette enzimekre, koenzimekre, kofaktorokra. Ezek mind megtalálhatóak a természetes vitaminforrásokban, de a szintetikus formulákban már nem. Ezért fontos odafigyelni, ha valamilyen vitaminkészítményt szeretnénk fogyasztani, mert ha nem vagyunk figyelmesek, nem hogy javítanánk szervezetünkön, hanem inkább ártunk! A Calivita minőségi termékek és természetes vitaminok, melyeket megtalál a nagyantalistvan.calivita.hu weboldalon!

Leave a Reply