A kopaszodás hajbeültetéssel kezelhető!

átültetett haj

átültetett haj

A férfias kopaszodás pacienseinek hajhagymái érzékenyek egy bizonyos nemi hormonra, a dihydrotesztoszteronra – DHT. A hajhagymák a hormon jelenléte miatt miniatürizáción, azaz elsorvadáson mennek keresztül. Ez a hajhagymák ciklusát, és ezáltal a hajszálat is rövidíti. Ennek eredménye, hogy a terminális hajat növesztő follikuláris egységek vellus hajat vagy babahajszálakat kezdjenek el termelni. Ezek a hajhagymák a végstádiumban már egyáltalán nem termelnek normális hajszálakat. Az aga jellemzője a hajvonal típusos – norwood-skála szerinti – visszahúzódása, ezzel párhuzamosan pedig a fejbőr elvékonyodása. A folyamat végeredménye – ami az egyén hormonérzékenységtől is függ – gyakran mindössze egy, a tarkóhoz és a nyakhoz közeli patkó alakú hajas terület, ahol viszont megmarad a haj. A tartós hajbeültetés által a dús területekről vesznek ki hajszálakat, és ültetik be a kopasz területekre, ahol a továbbiakban növekednek, így elfedik a kopasz területet! A kopaszodás csökkentésének lehetőségeiről tájékozódjon a hajszalhijan.hu weboldalon!

Leave a Reply